בית צבי בחינוך

בית צבי, בית הספר המקצועי ביותר למשחק מיצב את עצמו לאורך השנים ככר פורה לטובי השחקנים בארץ.

כעת, פותח בית צבי את שעריו ומזמין אתכם - להצצה לעולם התיאטרון - למתרחש על הבמה ומאחוריה. באמצעות התיאטרון אנו מבקשים ליצור הזדמנויות למפגש מעשיר, חוויתי ויחודי כאשר הכלי התיאטרלי משמש בו כבסיס לצרכים לימודים, חברתיים ואנושיים.

לצורך כך הוקמה בשנת 2013 מחלקת חינוך וקהילה יחידה מסוגה בארץ הפועלת באמצעות הצגות ייעודיות, המלוות בחומרי הכנה, שיחות פתיחה ופאנלים עם הסטודנטים המככבים על הבמות.

וכן באמצעות סדנאות ייחודיות, מגוונות ומעשירות וימי תיאטרון חוויתים לכל הגילאים - סדנאות אלו מותאמות לכל בית ספר, על פי דרישת הרכזים וצרכי התלמידים.

 

בכל העולם משמשים היום התיאטרון והכלים שפותחו באמצעותו ככלי משמעותי ללמידה, חברות, שינוי תפיסות, חשיפה לנושאים מגוונים, לדמויות של אחרים או לתכנים-היסטוריים, ספרותיים, תרבותיים. היכולת של התיאטרון לספק לצופה בו נקודות מבט חדשות תמיד היתה אחד הכוחות שבו והיכולת שלו לחשוף לצופה, ובעיקר לילד הצופה עולמות חדשים של דימיון וידע היא ייחודית למדיום.

מה גם שהכל חי, דינמי ותוסס - בדיוק כמו שילדים אוהבים.

לקחת ילד לתיאטרון משמע לתת לו הזדמנות לגלות, להשתתף ביצירה, להרגיש חלק ממשהו חד פעמי. המחלקה לחינוך וקהילה שמה לה למטרה לחשוף קהלים חדשים לעשייה אמנותית איכותית, מורכבת וייחודית, תוך הקפדה על בחירות אמנותיות מותאמות ועל חשיבה מחוץ לקופסא.

תכנית הפעילות מורכבת בתיאום מלא עם צוותי בית הספר על מנת לייצר למידה משמעותית וחוויתית כאחד.

למידע על ימי תיאטרון והעשרה.

עבור לתוכן העמוד