נירה גל
נירה גל
פרטים אישיים
הערות וקורות חיים זמרת ומורה מוסמכת לפיתוח קול המלמדת משך שנים רבות ב"בית צבי" וכן באופן פרטי. בעבר לימדה נירה בתיכון לאומנויות ע”ש תלמה ילין ובמכללה לתקשורת בתל אביב, במגמה לקריינות רדיו וטלויזיה.
נירה החלה דרכה כילדה בתיאטרון הילדים "תילון תליל" ולאחר מכן כזמרת בלהקת פיקוד מרכז. מיד עם שחרורה מצה"ל זכתה לגלם את התפקיד הראשי של מירה'לה היתומה במחזמר "המכשפה" מאת גולדפאדן, בהפקתו של גיורא גודיק. בנוסף השתתפה בהצגה "הכנסת כלה" בתיאטרון הבימה.
ב 1978, הופיעה נירה בקונצרטים ב-"אספס פייר קארדן", תיאטרונו של האופנאי הידוע וכן במופעים רבים בגרמניה. בארץ השתתפה נירה בפסטיבלים, במופעים ממלכתיים וכן בהופעות רבות.
נירה הוציאה 5 תקליטים וביניהם "עוד חוזר הניגון" שיצא לאור בשנת 1975 הכולל את שיר הנושא מאת נתן אלתרמן ונפתלי אלתר וכן את "שיר על ברוש" של אהוד מנור ואריאל זילבר. מיד לאחר מכן הוציאה את התקליט "זה הזמן". בהמשך הוציאה 3 אלבומים משירי ארץ ישראל בשם "לשיר ולרקוד עם נירה גל". כמו כן , נירה היא המבצעת המקורית של שירי הסרט "נורית" משנת 1973. פסקול הסרט כלל בין היתר את הלהיטים "אנשים יש בעולם" ו"קרוב ורחוק".
בשנת 2001 גילמה נירה את את סוניה, אמו של בנצי, בגרסה המחודשת לסרט "אסקימו לימון" .
נירה גל "יצקה מים" על ידיה של גדולת המורות ומי שנחשבה לסמכות הגבוהה ביותר בתחום פיתוח הקול בארץ – לולה שנצר. במשך 15 שנה התלוותה נירה, הן כתלמידה והן כאסיסטנטית, ללולה שהסמיכה אותה כממשיכת דרכה ושיטתה האמנותית.
במקביל השתלמה במשך 9 שנים בענפי מוסיקה שונים אצל המוסיקאי אגון קרטן ובשפת הגוף בהדרכת ד"ר גבריאל רעם.
ספרן המשותף של נירה ולולה שנצר "קולי זה אני" שיצא בשנת 2003 הפך לרב מכר ונלמד כיום בכל המוסדות האקדמאים בארץ.
בימים אלה (2010) יצא ספרה החדש "צרידות"- למדו כיצד לרפא את קולכם וליהנות מקול בריא וצלול. בספר זה חולקת נירה את כל הידע העצום שצברה במשך השנים.
נירה מתמחה בטיפול בצרידויות קשות , דיקציה והעלמת מבטאים, הכנות לאודישנים, פיתוח קול, וייעוץ אמנותי.
http://www.facebook.com/pages/nyrh-gl/120659347975406
עבור לתוכן העמוד