איה גרניט-שבא Aya Shva
איה גרניט-שבא
איה גרניט-שבא
נמצאת בחל"ת בשנת הלימודים 2020-21
מורה למשחק ולהעשרה (קריאת שירה מתורגמת) - החל משנת 1999.
השיעור יעסוק בעבודה על טקסט באמצעות שירה. אומנות קריאת השירה מאופיינת ע"י טיפול בטקסט מתומצת שבתוך שורות קצרות מביא לנו עולם שלם.במהלך השיעור נלמד להכיר עולמות של משוררים גדולים ובאמצעות שירתם נלמד לעבוד ולהגיש את הטקסט
פרטים אישיים
בוגר/ת מחזור כ"ח - 1990
הערות וקורות חיים איה שבא נולדה וגדלה בתל אביב, היא בתם של השחקנית וכלת פרס ישראל זהרירה חריפאי והעיתונאי והסופר שלמה שבא, ונכדתו של הסופר חיים ליב חריפאי. היא בוגרת בית הספר לתסריטאות של עידית שחורי, ובוגרת בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה בית צבי. היא זוכת מלגת קרן שרת 1989 ללימודי משחק, וכן זוכת קרן "רשת" על שם גילי פתיר לשנת 2000.

בשנת 1997 שיחקה בקומדיית המצבים "איצ'ה". בשנת 2001 עשתה את תפקידה בסרט הטלוויזיה "שחקנית ספסל". בשנת 2002 שימשה כתסריטאית בסרט הטלוויזיה "לבנה יקירתי", שזכה במקום הראשון בתור סרט הדרמה הטוב ביותר בפסטיבל הסרטים בירושלים של אותה שנה. כמו כן, היא זכתה במקום הראשון על תסריט הסרט.

קריירת דיבוב - במהלך השנים דיבבה שבא במספר סרטים וסדרות אנימציה. בשנת 1995 דיבבה בסרט האנימציה "לשחרר את וילי". באותה שנה דיבבה בסרט האנימציה "אנדריי כלב הים". בשנת 1999 דיבבה את דמותה של "דיאנה ברי" (המתבגרת) בסדרת האנימציה "האסופית" ששודרה בטלוויזיה החינוכית הישראלית. בשנת 2000 דיבבה את "גאבומון", בסדרת האנימציה "דיג'ימון". בין השנים 2000–2001 תרמה את קולה לסדרת האנימציה "טוויפסי". במהלך השנים 2007–2008 תרמה את קולה לסדרת האנימציה "אדגר ואלן", ששודרה בערוץ הילדים.

משחק
שבא שיחקה במחזה "שידוכים", שהוצג בתיאטרון הקאמרי בשנת 1998. משנת 2002 ועד היום משחקת במחזמר "עוץ לי גוץ לי" בתיאטרון הקאמרי, בתפקיד החדרונית. בשנת 2011 שיחקה במחזה "קומדיה של טעויות", שהוצג בתיאטרון הקאמרי. כמו כן, שיחקה במחזות: "בית העלים הקטנים", "ענבי זעם", "פליישר", "הסוחר מוונציה", "בויטרה", "ביקור הגברת הזקנה", "הפלגות", "מסע הניסים והנפלאות", "ליזיסטרטה", "סאלח שבתי" "משפחה חמה" "גם הוא באצילים" ו"קזבלן", שהוצגו בתיאטרון הקאמרי. היא שיחקה בתיאטרון הילדים והנוער במחזות: "נפלאות הקרקס", "הנסיכה העברית" ו"דלתות". בתיאטרון ארצי לנוער היא שיחקה במחזות "שיטת חנל`ה" ו"קורץ". בתיאטרון הקיבוץ עשתה את תפקידה במחזה "פרה פרה". היא שיחקה במחזה "אימפרוביזציות", אשר הוצג בתאטרונוער. ב-2014 שיחקה במחזה "תעלת בלאומילך" בתפקיד אותו גילמה אמה בסרט, 45 שנה קודם לכן. מיוני 2015 משחקת בתפקיד המשרתת ניקול במחזה "גם הוא באצילים".
בשנת 2015 החלה להשתתף בהצגה "ארוחת טעימות" בתיאטרון הקאמרי בתפקיד נורית. בשנת 2016 החלה לשחק בהצגה "אנה", המוצגת אף היא בתיאטרון הקאמרי. בשנת 2016 החלה לשחק ב"עמודי החברה". בשנת 2017 החלה להשתתף ב"סוס אחד נכנס לבר", עיבוד למחזה לספרו של דויד גרוסמן. בשנת 2019 שיחקה בתיאטרון הקאמרי בקומדיה "אניהו" על פי "השמנמן" מאת אתגר קרת. על תפקידה "בסוס אחד נכנס לבר" זכתה בפרס התיאטרון הישראלי 2017 לשחקנית המשנה של השנה.
הצגות
בית צבי: הוא הלך בשדות (אחד קיבוצניק)
עבור לתוכן העמוד