ארתור קוגן מונה למנהל אמנותי-פדגוגי

29/07/2014 21:15

מבקשים לעדכן כי ההנהלה הציבורית של בית צבי אישרה הערב את המלצתה של ועדת האיתור ומינתה את הבמאי והמורה ארתור קוגן כמנהל האמנותי- פדגוגי של בית צבי.

 

קוגן נבחר על ידי חברי הנהלת בית הספר בעקבות פרישתו של מיכה לבינסון מתפקידו כמנכ"ל בית צבי לאחר חמש שנים. בבחירה הביעו תמיכה נציגים ממורי בית הספר ורבים מבוגריו הבולטים, בהם איתי טיראן, גלעד קמחי, גיל פרנק, דניאל אפרת, שרית וינו אלעד ועידו רוזנברג.

 

קוגן, יליד 1959 בליטא, למד במגמת בימוי של החוג לתיאטרון באוניברסיטת תל אביב.

עבודתו הראשונה הייתה "אהבה רוסית" (1991), בהפקת תיאטרון הקאמרי שזכתה בפרס הראשון בפסטיבל תיאטרונטו. מאז ביים קוגן מחזות רבים, בין היתר בתיאטרון הקאמרי, בבית לסין, בתיאטרון הבימה, החאן, תיאטרון הספרייה ובבית צבי. קוגן זכה בפרס הבמאי המצטיין על שם ארתור מילוא בשנת 2012, ובפרס הבמאי על ההצגה "ריצ'רד השלישי" בתיאטרון הקאמרי בטקס פרסי התיאטרון הישראלי בשנת 2013, הצגה שזכתה בשישה פרסי תיאטרון.

כמורה לתיאטרון הוא ביים וחינך דורות רבים של שחקנים ושחקניות בבית צבי, באוניברסיטת תל אביב וכמנהל מגמת התיאטרון בתיכון לאמנויות "תלמה ילין".

 

מולי דור, יו"ר ההנהלה הציבורית בבית צבי, מסר בתגובה למינויו של קוגן: "קיים בו מיזוג נדיר של מחנך ויוצר מהשורה הראשונה. בכובע הבמאי יצר ברוב כישרון ומעוף הצגות דגל בסטנדרטים הגבוהים ביותר. בכובע המורה והמחנך ליווה מחזורים רבים של שחקנים ויוצרים שמאיישים את עמדות המפתח בתיאטרון הישראלי, ורבים מבוגריו רואים בו גורם משפיע מאין כמותו בחייהם המקצועיים. תשוקתו לעשייה תיאטרונית ולהוראת המקצוע, וכן היכרותו רבת השנים עם אנשי מפתח בעולם התיאטרון הישראלי, יחזירו את בית צבי לימי תפארתו כבית הספר המוביל בארץ ללימודי משחק".

 

בהצלחה!

עבור לתוכן העמוד