מטרות

בית צבי פותח את שעריו בפני כל אדם המבקש ללמוד את אמנויות הבמה, לאחר שעבר בהצלחה את מבחני הכניסה.

בית הספר מעניק לתלמידיו הכשרה מקצועית ואמנותית בכל תחומי העבודה בתיאטרון, מפגיש אותם עם מגוון רחב של סגנונות וגישות תיאטרליות, ומעניק להם ידע בתחומי המחזאות והתיאטרון תוך הרחבת אופקי התלמידים בתרבות ובמסורת התיאטרון.

מטרת תוכנית הלימודים המדורגת, השיטתית והפרוסה על-פני שלוש שנים, היא לפתח את כישרונותיו ומיומנותו של התלמיד ולאפשר לו שליטה מלאה ביכולות היצירה וההבעה האישיים שלו. במשך שלוש שנות הלימוד, רוכש התלמיד טכניקה, מתוודע לשיטות עבודה שונות, ומפתח כלים ומיומנויות, המעניקים לו יתרון כשחקן מקצועי אל מול עמיתיו בעתיד.

 

לצד פיתוח השחקן כאינדיבידואל וכאדם יוצר, מושם דגש גם על עבודה קבוצתית, ויישום היכולת האישית במסגרת אנסמבלית. לשם כך מתנסים התלמידים בהפקות מלאות, החל משנה א'. כך מתאפשר לתלמיד בית-צבי לארגן ולפתח באופן מקצועי את כישרונו וכישוריו הטבעיים, לעבוד מול פרטנרים ומול במאים, לפעול כחבר-צוות, ולהתנסות בתהליך מלא של הפקת הצגה, וזאת החל מהשלבים הראשונים של הלימודים.

 

נתי רביץ, ליאור אשכנזי "נ.ב. החתול שלך מת" 1994

ריטה "גבירתי הנאוה" 1986

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

המגוון הרחב של שיטות ההוראה, והעמקת הידע העיוני בתיאטרון ובתרבות בכלל, מאפשרת לשחקן להרחיב את יכולתו ככל האפשר, לרכוש טכניקות חדשות ומגוונות, למצוא את צורת העבודה הנכונה עבורו, ומאידך, להתוודע ולהתנסות בסוגים שונים ורבים ככל האפשר של אמנויות הבמה.

בבית הספר מלמדים מטובי המורים והבמאים המקצועיים בארץ. בהעלאת ההפקות של השנה השלישית שותפים במאים ומעצבים מהשורה הראשונה בארץ. פעמים רבות, עובדים כאן במאים מחו"ל ואיתם גם צוות יוצרים מארצות שונות.

המאמץ המקצועי המושקע בהכשרת השחקנים נושא פרי. כמות בוגרי "בית צבי" בשורה הראשונה של שחקני תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה בארץ מוכיחה כי "בית צבי" תרם ותורם גם היום את התרומה הגדולה והבולטת ביותר להכשרת שחקנים בישראל.

עבור לתוכן העמוד