רחוב

מאת: ג'ים קארטרייט
נוסח עברי: עידו ריקלין
דמות: ג'ואי
הערות: נער בן 16, חי בעיירה קטנה של מובטלים ושתיינים. הוא "שובת רעב" - לא יוצא מהמיטה ומסרב לאכול ולשתות כדי לנסות "להיכנס למצב" ולהגיע אל "האמת"
אני מרגיש כאילו המדינה הזאת סוחטת לי את המוח מתוך הראש. נשבר לי מזה. נשבר לי מהכל. אנשים קוראים עיתונים: "כוכבת האירוויזיון", "הזוכה בלוטו", "ראש הממשלה בחו"ל", מרמים אותנו כל הזמן. מה קורה פה קיביני-ביני-אממו? איפה אני? אני שוכב פה כבר שבועיים. תקוע בתוך ההטרפה. הכאב יושב עלי כמו כובע. כולם משוגעים. העולם זה דלי מלא קיא של השטן. כל דקה זה טמטום. נשבר לי מאנשים - אנשים, אנשים מטומטמים. שורפים את האוויר עם המילים המסריחות שלהם, המחשבות המסריחות שלהם, המעשים המסריחים שלהם. סקס מתועב מתחת לשמיכות רקובות. סקס מחליא על מזרוני-מים. לאיפה נעלם הבן-אדם? למה הוא כל-כך טועה? למה אני כולי כאב? כל סנטימטר ממני זה פצע או בשר נא, אם הייתם רואים אותו, הלב שלי זה כמו מרפק. הם גמרו אותי, מה עשיתי! מה היה הפשע שלי? את מי אני מאשים? אלוהים שנתן לי ניצוץ של נבואה? לא די מזה, גם לא די מההיפך, מספיק רק כדי להרגיש תסכול, מספיק בשביל לדחוף אותי מעבר לקצה. לא מסוגל למשוך אלי החוצה מישהו, לא מסוגל לחזור פנימה אל כולם. אוי אלוהים אני הלכתי כל-כך רחוק שמאוחר מדי. אני חצי מת ואני לא עצוב ולא שמח, אני לא עצוב ולא שמח, איזה מצב מזויין, מסריח, דפוק, הכוס של האמא של המצב הזה. אני שחור מבפנים. המרירות התנפחה כמו שושנה שחורה ענקית בתוכי. הניצנים שלה דופקים על החזה שלי להיפתח. אני רוצה שזה יצא! תיצא! תיצא! שטן, אלוהים, שטן, אלוהים, שטן, אלוהים, שמשהו יציל אותי. מה שלא יהיה. מוכרח לבוא משהו להציל אותנו. אם רק היינו יכולים להיכנס למצב הנכון. אם אני רק אצליח להיכנס למצב הנכון. זהו זה. בגלל זה אני בדיאטה. (הוא מביט סביבו, נזכר) כוס אמק אני בסרט או משהו? (הוא נמתח) אאאאאאאאני מוציא ציפורים לבנות קטנות מכוסות במיץ מרה ודם שָׁמֵן, זה היה התקוות שלי. אני מוציא חזיר קטן קשה זה היה הגורל שלי. אני רוצה להוציא הכל החוצה אבל אאאאאאאאאאבל אני כולי סתימת מעיים של מרירות, זה לא יוצא. אלוהים תתן לי משהו משלשל אם יש לך. הא! אאאההה! אאאההה! אוה אאאההה! (הוא מזיע ומתעוות) תיצא, תיצא, בן-זונה מסריח. אוי לא! המוות מצץ אותי דרך הקש שהוא תקע לי בעמוד-שידרה! לא, תעזוב אותי! אני מלא כפור שחור. מי עשה לי את זה? ולמה? למה? זה שווה את המאמץ לראות אותי סובל, כן? אני מאשים אותך עבודה ואותך דת החברה הכי טובה שלה, יד ביד, אתן רצחתן את הילד באדם! רוצחים! זונות! הייתי מת לרטש לכן את הבטן ולראות איך כל החוּם נשפך החוצה!
גאאאאאאאאא גא גאאאאא אאאאאאא. גא. גא. אגאאאאאאאאא גא. גאאאאאאאאאא. אאא. גא גא. חכם, לא? חכם בלילה, לא? לגמור שוכב הפוך על המיטה. תראו אותי. אני כאב. אני מכף רגל ועד ראש. תראו אותי אני הפתרון. אין פתרון. נו איך זה. זה התשובה הכי פשוטה וחכמה שיש. התשובה האחרונה לשאלה הראשונה. אין פתרון. (הוא מפסיק ולוטש עיניים) אבל כולכם מוסיפים "אולי", נכון? (הוא קורץ, ואז מת)
עבור לתוכן העמוד