חתולה על גג פח לוהט

מאת: טנסי וויליאמס
דמות: מגי

(יושבת על כיסא)
מה אתה יודע? חיי המין שלנו פשוט לא התפתחו בדרך הרגילה (מדליקה סגריה), הם נקטעו בבת אחת לא באופן טבעי (זורקת את המצית) והם יקומו לתחייה באותה פתאומיות שבה הם מתו, אני משוכנעת בזה.
(קמה והולכת לכיוון המראה) לכן אני משתדלת להשאר כל הזמן מושכת לקראת היום שבו תתחיל לראות אותי שוב, כמו שגברים אחרי רואים אותי, כן הם עדיין רואים אותי בריק ומה שהם רואים מוצא חן בעינהם (מאפרת את הסגריה).
(מסתכלת במראה ונוגעת בעצמה) תסתכל בריק! תסתכל איך שהגוף שלי נשאר זקוף מעלי! שום דבר לא צנח או הדלדל..אפילו לא פסיק...
(מתהלכת) גברים אחרים עוד רוצים אותי, (מסתכלת למראה) הפנים שלי נראים מאומצים לפעמים, (מתקרבת אליו) אבל על הגוף שלי שמרתי כמו שאתה שמרת על שלך!
(לוקחת שחטה והולכת לכיוון השולחן, נשענת עליו ומחזיקה כוס יין בידה) והגברים מעריצים אותי, ברחוב עוד מפנים אליי ראשים כשאני עוברת, מה הרי בשבוע שעבר בממפיס, לכל מקום שהלכתי העינים של הגברים שרפו חורים בבגדים שלי, לא היה גבר אחד שפגשתי או שסתם עברתי לידו שלא הסתובב אחרי להסתכל עוד פעם.
(מתקרבת אליו) אתה זוכר שהיינו במסיבה של אליס? הגבר הכי יפה שם עלה אחרי במדרגות וניסה בכוח להכנס איתי לשירותים.
(הולכת מסביבו) הוא הלך אחרי עד הדלת (מסתכלת עליו) וניסה בכוח להכנס יחד איתי! (מתיישבת) אבל לא נתתי לו להכנס מפני שאני לא כזאת המונית, זה דבר ראשון, אבל שלא תחשוב שלא התפתיתי לזה. (לוקחת את כוס היין בידה) הו, אני יכולה לבגוד בך לפעמים עם מישהו, מכיוון שאתה כ"כ משתוקק שאני אעשה את זה!
אבל אם אני אעשה את זה, אתה יכול להיות בטוח שזה יהיה במקום ובשעה שאיש לא ידע עליהם מלבד הגבר הזה ואני (קמה) בגלל שאני לא מתכוונת לספק לך שום סיבות להתגרש ממני בגלל חוסר נאמנות או כל דבר אחר.(הולכת לכיוון השולחן, מכבת את הסגריה ונשענת על השולחן) אני יודעת מתי שגיתי, איזה טפשה אני! חשבתי על זה המון, כן, אני שגיתי כשאמרתי לך את האמת על הדבר ההוא עם סקיפר. לא הייתי צריכה להתוודות על זה לעולם, טעות פטאלית היה לספר לך על כך. אתה מוכרח להבין שסקיר ואני.. והפעם אני מתכוונת לסיים את מה שאני מוכרחה להגיד לך, אני וסקיפר עשינו אהבה, אם אפשר לקרוא לזה אהבה, כי זה גרם לשנינו להרגיש את עצמנו קצת יותר קרובים אליך. אתה מבין בן זונה שכמוך?
(מתקרבת אליו) אתה דרשת יותר מידי מאנשים, ממני, ממנו, מכל הבני זונות המחורבנים והמסכנים שבמקרה אהבו אותך, והיו כאלה המון, כן המון, חוץ ממני ומסקיפר. (מולו)אתה דרשת יותר מידי מהאנשים שאהבו אותך, אותך- היצור הנעלה! אתה- הבריאה האלוהית!
אז אנחנו התעלסנו כדי..וחלמנו שזה אתה! שנינו! כן, זו האמת! מה כל כך נורא בזה? בעיני זה דווקא מוצא חן! (לוגמת מהכוס ומסיימת אותה) אני חושבת שהאמת היא.. שלא הייתי צריכה לספר לך..בעצם אני לא יכולתי לעצור את עצמי! הייתי מוכרחה מפני שאתה חייב לדעת את זה.
(קמה ומתהלכת מעט) זה היה אחד מהדברים היפים, האידיאלים האלה שמספרים עליהם באגדות יווניות, זה לא היה יכול להיות משהו אחר (נשענת על השולחן) יחד איתך- עם כל מה שאתה וזה מה שעשה את זה כל כך עצוב וכ"כ איום, (מוזגת כוס יין חדשה תוך כדי דיבור) כי זאת הייתה אהבה שלעולם לא יכלה להתפתח למשהו מספק או אפילו להיות (לוגמת מהכוס) נושא לשיחה הכי פשוטה).
(ניגשת אליו) בריק, אני אומרת לך, אתה חייב להאמין לי, (נוגעת בו) אני באמת מבינה את כל הדבר הזה! אני חושבת שזה היה- נ א צ ל!
(מביטה בו) אתה לא רואה כמה שאני כנה כשאני אומרת לך שאני מלאת כבוד לזה?
(הולכת ממנו לכיוון קדמת הבמה) הנקודה החשובה, (מביטה לכיוונו) זאת אני רוצה להדגיש כאן (מדברת לקהל) היא שמוכחים לתת לחיים להימשך, אפילו אחרי שחולמים שהחיים כבר...נגמרו...
עבור לתוכן העמוד