האחרונים

אספר לך אמא, מה קרה לי.. זה היה חלום רע! האמנתי.. שהכל ייגמר אחרת. אמא, האם לא קיימים גם גברים הגונים? ורקה המסכנה, אפך אדום, הפנים... כמו של כלב מוכה... אמא, הגידו לגיבור שלי שילך! הגיבור!... ואנא אל תגידי לי כלום! גם את אישה בכל הסיפור הזה לא פחות ממני.. במשך שלושת הימים האחרונים אמרתי לעצמי כל כך הרבה דברים נוקבים ומכאיבים שלאיש אין עוד מה להוסיף.. הרגשתי פתאום זקנה, ליבי נשבר בתוכי... וזה לכל החיים, אמא! כנראה שהלב יכול למות בבת אחת, במכה הראשונה! גם אני אהיה קרה ורעה כמו לובוב... אלוהים, אענה בעונג רב את האנשים, רק שמישהו יפול לי כבר בידיים! אינך מסוגלת לתאר לעצמך איזה זבל האנשים האלה, כמה טינופת יש בהם! לכי, שלחי אותו לכאן!

יאקורב. כן, התחרטתי. החלטתי להינשא לקובאליוב. אתה לא תרשה זאת? הבהלת אותי אותי כל כך שאני חוששת שאמות באחד הימים.. באמת! נכון, זו הייתה התוכנית שלי. אבל כשראיתי שאתה בעצם נמושה, רמאי עלוב ומשוחד.. שתוק פגע-רע!

הקשב לי, אדון תת מפקח משטרתי: הילדונת ההיא שבילתה איתך שני לילות- מתוכם אחד נגד רצונה- לא קיימת יותר. הילדונת הטיפשה ההיא מתה ובמקומה נולדה אחת שאינה פוחדת ואינה חסה על איש. אתה רוצה להשמיץ אותי, אבל בגללך איבדתי כל בושה, כך ששום שערורייה לא תרתיע אותי. ומדוע אחשוש משערורייה? האנשים יגידו ששכבתי איתך? שיגידו! את זה גם אני יודעת! אז מה?

הנה, עכשיו אחיה באופן חוקי עם קובאליוב, בניגוד לרצוני, כפי שגם איתך לא רציתי לחיות- האם זה לא אותו דבר? אתה רוצה להכשיל אותי? כיצד? לאחר שאיבדתי את בושתי, אתה חושב שתפחיד אותי? כיצד? תספר על כך לאנשים?

מה אכפת לי עליהם? מה יוכל אפס כמוך לעולל לי?

לא כל נמושה יכולה להזיק, יש כאלו המעוררות רק גיחוך...

הסתלק מכאן. צא החוצה, אמרתי לך!

עבור לתוכן העמוד