ליקוי מאורות

מאת: כריסטופר האמפטון
נוסח עברי: עדה בן נחום
דמות: פול ורלן
הערות: מערכה שנייה, תמונה שלישית

ארתור? לאן אתה נוסע? לא. לא לפאריס. תקשיב, תקשיב, אנחנו חוזרים ללונדון.
כן, תראה חשבתי על זה הבוקר, זה הרעיון הכי הכי טוב.
לשגרירות הספרדית? לא הלכתי (פאוזה) אתה רוצה לחזור לפאריס?
זה לא יקרה שוב, תראה, אני אף פעם לא אעזוב אותך ככה. אני מבטיח. אל תיסע. חכה רק עוד יום-יומיים ותשקול. שקלת...?...
או ש... מה דעתך על זה, צץ לי רעיון הבוקר חשבתי אולי לנסוע לפריס.
אתה לא יכול לעזוב אותי. אתה לא יכול. אתה לא יכול לעשות את זה. (פוסע אנה ואנה זמן -מה) לא, לא, לא. חכה רגע. שמע, חסר לך כסף? אני אתן לך את הכסף. חכה רגע. אני רק רוצה לשוחח איתך רגע. (צועד הלוך ושוב, מחייך בעצבנות אל רמבו)

חם, לא? אני חושב שנוכל להתחיל מהתחלה. אני לא חושב שכל-כך קשה לחזור אל ההתחלה. אני יודע שאני אשם בכל הצרות שהיו לנו בזמן האחרון, אבל זה רק בגלל מאתילד, מפני שעוד אהבתי את מאתילד. עכשיו גמרנו איתה, אני יודע שלא אראה אותה יותר אף-פעם. תראה, עכשיו קיץ. לא זוכר את הקיץ שעבר, כשיצאנו לדרך, כמה היה נפלא. אני זוכר ערבים... לא מוכרחים לחזור ללונדון אם אתה לא רוצה. נוכל לרדת דרומה. סוף הקיץ בים התיכון, נוכל לחיות שם יותר בזול, לא נצטרך לעבוד, נוכל להקדיש את עצמנו לחום. או אפריקה, נוכל לנסוע לצפון אפריקה. אני יודע שתמיד רצית לנסוע לאפריקה. רק לחודש ואז תחליט סופית. תביט בשמש. (דממה ארוכה)
מדוע לא?
עוד לא מאוחר מידי, תאמין לי שלא. אתה יודע. אם תעזוב אותי, אתה הורג אותי. לא יכול לשאת להיות לבדי. אני לא קיים בלי מישהו אחר. לא איכפת לי שתישאר איתי אפילו מתוך רחמים, העיקר שתישאר.

מדוע לא? מה עוד אני יכול לומר כדי לשכנע אותך להישאר? לא איכפת לך? אתה לא תופס מה זה אומר בשבילי?
(הולך לחלון, מקנח את האף) "להפסיק לילל?" (ביט)
חם נורא. עשיתי כמה קניות הבוקר. (מעלה משהו מכיסאו ופונה לעבר ראמבו). קניתי אקדח. (מכוון את האקדח לכוון ראמבו).בשביל מה? בשבילך.בשבילי. בשביל כולם.
לא אתן לך להסתלק, מבין.אני אהרוג אותך!
שכחת מה שאמרת במכתב שלך?
המכתב שהשארת לי בשבוע שעבר, יום אחרי שעזבתי אותך.
אתה התנצלת! התחננת בפני שאחזור אמרת שהכל באשמתך. אמרת שאתה אוהב אותי. אמרת שבעתיד הכל יהיה בסדר. אמרת שאתה בוכה בזמן שאתה כותב. יכולתי לראות את הדמעות שלך על הנייר.
(ירייה)
אל אלוהים, סליחה, לא התכוונתי. מצטער לא בכוונה (פורץ בבכי. מנסה לתת לראמבו את האקדח)  אלוהים שלי הטוב, הרוג אותי. הרוג אותי....

עבור לתוכן העמוד