רוני פינקוביץ' Roni Pinkovich
רוני פינקוביץ'
במאי, מחזאי, שחקן ומורה למשחק.

מלמד שיעור משחק - 'הסיטואציה'
הקורס יעסוק במושג 'סיטואציה', המצב הדרמטי.הקורס יתמקד בשני צירים של מושג ה'סיטואציה': ה'מה' וה'איך'.
פרטים אישיים
הערות וקורות חיים למד משחק בארץ ובימוי באוניברסיטת מידלסקס בלונדון. הוא שיחק בסרטים "נועה בת 17" ב-1982, "בחינת בגרות", "אירית עירית" ב-1985, וב"שתי אצבעות מצידון" ב-1986. הנחה בין היתר את תוכנית הילדים "קריאת כיוון" של הטלוויזיה החינוכית בשנת 1990.
שיחק במספר הצגות, בעיקר ב"הבימה", ועסק בבימוי לתיאטרון. בשנים 1991 - 1994 שימש כבמאי בית בתיאטרון הבימה ובשנים 1995 - 1996 היה המנהל האומנותי של תיאטרון חיפה.
כתב וביים את המחזות: "לילות הדבש והאימה", "מעקב באפילה", "פירוק", "פרודו".
כמו כן, ביים רוני את ההצגות "סילביה", "טוב", "מה עושים עם ג`ני?", "אבודים ביונקרס", "זהות", "יומנה של אנה פרנק", "אוהבים את אופל", "מותו של סוכן", "עוץ לי גוץ לי", "הדודה ואני", ו"מקס ומוריץ"."להיות או לא להיות",
ב-2005 שיחק בסדרת הטלוויזיה "חדר מלחמה" בתפקיד סגן המפקד. ב-1990 זכה בפרס הבימוי בפסטיבל עכו. ב-2008 זכה בפרס תיאטרון בית לסין על בימוי. בין נימוקי הוועדה הבוחרת: "רוני פינקוביץ' הוא מהבולטים שבבמאי דור הביניים בישראל, מנהיג טבעי שיודע גם לשלב ידיים בעבודת הצוות של התיאטרון. הפרס ניתן לו על תרומתו המיוחדת לתיאטרון בשנים האחרונות ועל היותו גורם מוביל בעיצוב רוחו האמנותית של התיאטרון. מעבר לעבודותיו המוצלחות כבמאי רפרטוארי, רוני נרתם בחדוות יצירה אמיתית לסייע בבימוי ערבי מחווה וערבים מיוחדים של התיאטרון, כמו גם למדיניות האמנותית של התיאטרון בקידום מחזאים צעירים.
בעבודותיו האחרונות והמוערכות בפסטיבל פותחים במה: "תה", אותו גם כתב, ו"סופ"ש עם תום".
עבור לתוכן העמוד